Dan škole, 2014

Датум: 31. Oktobar 2014 19:46 Категорија: Новости

Naša škola sa ponosom nosi ime jednog velikana srpske književnosti - Miloša Crnjanskog. Njemu u čast je 26.10.2014. godine upriličen program za koji su se pobrinuli učenici i nastavnici škole.
Najmlađi učenici škole omogućili su nam uživanje uz pesmu ,, Nezgoda '' D. Lakovića.
Sa horom nižih razreda pevušili smo pesmu ,, Šaputanje '' a prvaci su nas učili ,, Haed and toes '' na engleskom jeziku.
Učenici trećeg razreda su nas podsetili na ljubav svojim recitacijama, a četvrtaci na vrednost prijateljstva i drugarstva.
Sa horom škole pevušili smo pesme ,, Tiho noći '' i ,, Tamo daleko '' pa i ,, Podmoskovske večeri '' na ruskom jeziku.
Čuli smo i zvuke gitare koju je svirao Luka Malenov kao i stihove Vojislava Ilića koje je govorio Luka Obradović.
Stihove ,, Miloš Crnjanski '' kazivala je Jovana Stanisavljev.
Uživali smo i u pozorišnoj predstavi ,, Izbiračica '' koju su pripremili učenici 7 razreda.
Školski prostor ovog dana krasile su slike Aleksandra Stanojev - bivšeg učenika naše škole sada mladog umetnika.
Fotografije sa dana škole možete pogledati u meniju  ,, GALERIJA ..

Gordana Đurđev